Penzion Stříbrný Pramen

Vítejte v penzionu Stříbrný pramen

Pár vět o pohnuté historii se šťastným koncem

hist pohled-malyPůvod Villy Stříbrný pramen sahá dle dostupných podkladů do roku 1865, kdy při objevení pramene horské bystřiny byla postavena rodinná villa obklopená lesy. Ovšem při opracování nosných trámů bylo na jednom z nich objeveno signo 1854 takže přesné datum neznáme.

Villa byla koncipována jako rodinný penzion s občerstvením v přízemních kamenných prostorách. Tímto způsobem fungovala až do roku 1945, kdy byla zkonfiskována státem a provozována národním správcem. V důsledku ignorace komunistického režimu došlo k totálnímu zanedbání objektu, který, ačkoli paradoxně chráněn jako kulturní památka, byl před demolicí.

V letech 1998 - 2001 byla provedena náročná rekonstrukce a oprava objektu, kterému tak byl navrácen původní charakter a ráz. Nechť je tedy dnes Villa Stříbrný pramen důstojným mementem generací minulých, mementem lidi, kteří se zde narodili a pravděpodobně i zemřeli, jenž zde možná naplnili své osudy. Zveme Vás co nejsrdečněji, abyste zde strávili pár chvil ať formou pobytu, či dobrého jídla a pití v naší restauraci. 

Preferujete více soukromí a stravujete se sami? Hledáte pobyt i dlouhodobě v Jánských Lázních v Krkonoších? Máme pro Vás exkluzivní nabídku.

Villa Dr. Maxmilian Koreff

Villa Dr. Maxmilian Koreff je tu pro vás!

 

UA-60307550-1